כיצד תאקלמו דגי נוי חדשים באקווריום

תהליך אקלומם של דגי נוי חדשים באקווריום הוא מן החשובים והחיוניים לתחזוקת האקווריום. כך תעשו זאת בצורה נכונה. בעת קניית דגי נוי חדשים, הפיתוי גדול לשחרר אותם באופן מיידי, או לפחות מהיר מאוד אל תוך האקווריום ולראות כיצד הם נראים בביתם החדש. יחד עם זאת, הצגה לא מבוקרת של דגים חדשים אל האקווריום יכולה להיות הרת אסון, הן עבור הדגים החדשים והן עבור תושביו הוותיקים. אקלום לא תקין של דגי נוי באקווריום יכול להכריע האם הדגים החדשים ישגשגו או יחלו וימותו.

בלי לחץ

דגי נוי, בייחוד היפים שבהם, הם בדרך כלל גם רגישים מאוד ודורשים טיפול קפדני. העברתם מן החנות לאקווריום יכולה להיות טראומטית עבורם ולגרום להם לסטרס שגורם להם להיות פגיעים יותר לבעיות, שיכולות להביא למותם, אפילו בתוך שעות ספורות. לכן אקלומם והקלה על המעבר עבורם, ככל הניתן, חשוב.

מה שמגדלי דגי נוי רבים לא מבינים, הוא שלא בהכרח התנאים באקווריום המטרה הם שפוגעים בדגים החדשים (הלוא הוותיקים חיים בו ללא בעיה), אלא עצם המעבר וההבדלים מסביבת הגידול הקודמת שלהם לסביבה החדשה. זאת גם הסיבה שהם יכולים להתמודד היטב בשקית, כל הדרך לבית, אך להיפגע מן המעבר אל מי האקווריום. בעוד שעבורנו, מים הם מים, עבור הדגים ערכים כגון טמפרטורה, דרגות חמצן, חומציות (PH), מליחות ועוד, כולם חשובים. אז מה עושים? קודם כול – בלי לחץ! בסופי של דבר, אקלום דגי נוי לאקווריום הוא תהליך די פשוט.

אקלום דגי מים מתוקים

הכניסו את שקית הדגים החדשים (סגורה) לאקווריום למשך כ-20 דק', כדי לאפשר לדגים החדשים להתרגל לטמפרטורה. לאחר מכן, פתח את השקית והוסיפו בהדרגה חצי כוס מים מן האקווריום המיועד. כל 10 דק' לערך, חזרו על הפעולה (אולי תרצו לפנות קצת מן המים שבשקית כדי לאפשר זאת). כשהדגים נראים רגועים ונינוחים במים החדשים, שחררו אותם אל מי האקווריום. חשוב לציין שגם השהות בשקית, שלא במסגרת אקווריום לא אידאלית לדגים, ולכן אין לדחות את ההעברה יתר על המידה.

אקלום דגי מים מלוחים / דגים רגישים

הכינו כלי פלסטיק נקי, שיוכל להכיל את הדגים החדשים וכמות ראויה של מים. אל תשימו בכלי מים! הכניסו את שקית הדגים הסגורה לאקווריום למשך כ-20 דק', כדי לאפשר להם להתרגל לטמפרטורת המים. לאחר 20 דק', פתחו את השקית והעבירו את הדגים עם המים בהם באו לכלי הפלסטיק. חברו צינור פלסטיק דק שיוביל באטיות ממימי האקווריום אל הכלי של הדגים במשך כחצי שעה. בסוף התהליך, אם הדגים נינוחים, היעזרו ברשת על מנת לתפוס אותם, אחד-אחד, והעבירו אותם לאקווריום החדש. מומלץ לעשות את ההעברה לאחר שהדגים הוותיקים באקווריום אכלו, כדי למנוע מקרים של תקיפה וקניבליזם.

לפרטים נוספים

אנא מלא את הטופס ונחזור בייעוץ אדיב ומקצועי

פרטי יצירת קשר


כתובת: יגאל אלון 155, תל אביב
טלפון: 03-5750000
פקס: 03-7517000
אימייל: freshreef1@gmail.com

דילוג לתוכן